Mega výprodej v kamenných prodejnách: Třebíč + Přerov = 50 - 80% slevy - platí do 19.7. Těrlicko slevy 50% na vše - platí do vyprodání!

Jak vybrat dětský pokoj?

Pří výběru dětského pokoje bychom měli být velmi důslední, jelikož v něm naše dítě bude trávit spoustu času, kdy se tvaruje jak jeho tělo, tak také osobnost. Není úplně důležité, zda-li se jedná o předškoláka nebo studenta, vždy bychom měli při výběru postupovat naprosto pečlivě. Jak tedy postupovat při výběru dětského pokoje? 

Při zařizování dětského pokoje je důležité, aby veškeré vybavení bylo bezpečné, ale zároveň hravé a vytvářelo prostředí, v němž se bude vaše ratolest cítit dobře. O tom, co vše se bude v dětském pokoji nacházet, nerozhoduje pouze věk dítěte. Záleží na tom, zda bude pokoj obývat chlapec či dívka a zda půjde o jedno dítě nebo o sourozence. Podle toho je totiž nutné pořídit dětské postele, úložné prostory, do nichž se vejdou všechny hračky a také stoly a židle pro děti již školou povinné. Je samozřejmě jasné, že s přibývajícími roky se budou potřeby dětí na vybavení dětského pokoje měnit. Dětský pokoj je pro dítě vlastně celým jeho světem a má v jeho životě nezastupitelnou roli. V něm si hraje, spí a případně se i učí a pracuje. Měl by tedy v každém ohledu maximálně vyhovovat jeho nárokům. Dětský nábytek by měl být funkční, praktický a také zdravotně nezávadný

Běžná sestava dětského pokoje se skládá z: postele, nočního stolku, skříně a psacího stolu. Toto je nevyhnutelný základ, který v každém dětském pokoji najdete. Tento nábytek je poté vhodné doplnovat policemi nebo regály, podle dispozic pokoje. vybrali jsme pro Vás oblíbené základní sestavy. Díky tomu, že jsou v kompletu šetříte peníze a čas při jejich výběru. 

 

                             
(Dětský pokoj Futures sestava A - 30 159 Kč)                    (Dětský pokoj Loreto systém B - 10 815 Kč) 

Kvalitní postel je důležitá 

Pokud už Vaše díte vyrostlo z dětské postýlky, je nutné mu pořídit vhodnou postel. Zde ještě více než u dospělých doporučujeme pro zdravý spánek postel s matrací, určitě není pro děti vhodné spaní na pohovkách atd. Je také vhodné vybrat postel s volně loženými matracemi, které bude možné časem vyměnit, jelikož matrace je spotřební zboží a nelze čekat že dítěti které potřebuje zdravý spánek matrace vydrží až do dospělosti. 

Základní rozdělení postelí: 

  • Lamino - ekomnomická varianta dětských postelí, která však použitím moderních materiálů kvalitou nepokulhává za masivními postelemi a jsou tedy pro děti vhodné

                             
(Dětská postel Modena 36 - 2 162 Kč)                       (Vysouvací postel Loreto L16 - 5 719 Kč) 

 

  • Masiv - dětské postele z kvalitního dřeva odolají každému dítěti a budou dlouho sloužit k naprosté spokojenosti Vaší i dítěte. 

                      
(Postel z masivu Lena - 5 669 Kč)                              (Dětská dvoupostel Lazio - 6 299 Kč) 

 

  • Patrové - máte 2 a více dětí a nedostatek prostoru? Patrová postel bude to pravé. 

                           
(Patrová postel Timo z masivu - 9 879 Kč)                       (Patrová postel z masivu Derek - 8 631 Kč) 

 

Psací stůl 

Součástí dětského pokojíčku nejen školou povinných dětí, by měl být také pracovní stůl. I když ještě nebude sloužit pro psaní úkolů, mohou si na něm děti kreslit. V pozdějším věku by pak měl kromě dostatku volného prostoru pro psaní umožňovat i práci s počítačem. Nabídka dětských psacích stolů je v dnešní době opravdu široká. Deska psacího stolu by měla být dostatečně velká, minimálně tak, aby z ní nepřečuhovaly lokty sedícího. Povrch stolu by měl být matný, aby se neleskl a neoslňoval. Pracovní stůl by měl být také dostatečně osvícen, aby si dítě nekazilo oči.

                        
(Psací stůl Collorido - 3 863 Kč)                                      (Dětský psací stůl Loreto L10 - 2 287 Kč) 

Úložné prostory 

V dětském pokoji nesmí chybět dostatek úložných prostor. Sami jistě víte, kolik „nezbytností“, bez nichž není možné si představit život, takové dítě má a za žádnou cenu se jich nehodlá vzdát. Dětský pokoj je proto třeba vybavit tak, aby bylo možné všechny tyto věci někam uložit a elegantně je tak uklidit z dohledu. Úložných prostor by mělo být co nejvíce, ale jejich počet by neměl být na úkor zmenšení prostoru v místnosti. Ideálním vybavením dětského pokoje jsou uzavíratelné skříňky s přihrádkami, do nichž se vaše ratolest naučí schovávat hračky a další věci. Otevřené police nejsou vhodné, protože je v nich veškerý nepořádek vidět. Aby působily uspořádaně, museli byste v nich neustále udržovat pořádek. Na věcech, které jsou v policích uloženy, se navíc drží prach a to není dobré ani pro alergiky. Dítě je možné od cca tří let učit, že se věci neuklízí stylem, kdy se nahrnou na jednu hromadu, ale že se dávají na určené místo.

                        
(Regál s úložným prostorem Crato - 2 624 Kč)                   (Carol regál, Sonoma - 1 999Kč) 

Datum07.04.2015 11:48:39
Kontakty
HELCEL Nábytek s. r. o.
Topolová 770
735 42 Horní Těrlicko
Na vaše dotazy odpovídáme a objednávky vyřizujeme v době: Pondělí - Pátek 7:00 - 17:00 h.
KAMENNÉ PRODEJNY
HELCEL Nábytek nabízí snadný a bezpečný nákup
  • Nabídka 90ti tisíc originálních produktů za TOP ceny
  • Okamžitá expedice nábytku z našeho distribučního centra
  • Tradice od roku 1991 (1,3 milionů spokojených zákazníků v CZ a SK)
  • Zázemí kamenných prodejen
  • Zajistíme dovoz, výnos i montáž nábytku
Odkaz na produkt konkurence:
Přihlašovací formulář
Zapomenuté hesloNová registrace
Můj účet