Mega výprodej v kamenných prodejnách: Třebíč + Přerov = 50 - 80% slevy - platí do 19.7. Těrlicko slevy 50% na vše - platí do vyprodání!

Jak vybrat sedací soupravu?

Sedací soupravy a pohovky jsou dominantou každé obývací zony. pokusíme se Vám poradit jak vybrat ten správný kus, tak aby Vám sedačka sloužila podle přání. Jedná se o velmi frekventované kusy nábytku, které se stanou hlavním útočištěm rodiny při relaxu u televize nebo při posezení návštěv. Jelikož na sedačce budete trávit spoustu času, doporučujeme výběru věnovat pozornost. 

Základní rozdělení sedaček:

Zákldní rozdělení sedaček je podle možného umístění: 

 

Výpln sedáků sedaček:

Sedací soupravy a pohovky mají jádro vyplněno vždy PUR nebo HR pěnou. Lepší sedací soupravy mají taképružiny, které zajištují pevnější sezení a delší životnost sedaček. V naší nabídce najdete drtivou většinu sedaček pouze s pružinovým jádrem, jelikož sezení na takové sedačce je pohodlnější, příležitostným spánkem ji nezničíte a sedačka bude dlouho držet svůj tvar sedáků. Jádro je vždy vloženo v dřevěném rámu, který má zajistit perfektní stabilitu sedačky. 

 

Výběr potahu na sedačku:

Potah je nejdůležitější částí sedačky, jelikož s ním budete přicházet denně do styku. Momentálně jsou velmi oblíbené kombinace 2 materiálů, kdy je na korpus hojně používaná eko-kůže, která je velmi efektní a dodává sedačkám punc luxusu. A protože ne každému vyhovuje eko-kůže na sezení, dopručujeme sezení v nějaké tkanině. Velmi dobře vypadají např. kombinace eko-kůže + pytlovina nebo eko-kůže + režná látka. V případě volby potahového materiálu platí pravidlo, že potah se Vám musí líbit a musí být vhodný do Vaší domácnosti.Např. pokud vlastníte domácí mazlíčky, doporučujeme potah režná látka. Tento potah je velmi pevný a odolný vůči drápkům. Jeho výhodou je také snadná údržba, kdy můžete chloupky snadno vysát. 

Potahy: 

Eko-kůže: Eko-kůže je potahem, který z důvodu úspory financí nahrazuje pravou kůži. Eko-kůže je vyráběná ze syntetických materiálů. Tvoří ji látkový podklad (bavlněný úplet), na který se nanáší vrstva netoxického polyuretanu. Na první pohled je syntetická kůže k nerozeznání od té pravé. K výhodám eko-kůže patří její prodyšnost, solidní pevnost i odolnost proti oděru a na rozdíl od přírodní kůže může mít také prakticky jakoukoliv barvu. Její životnost je sice o něco kratší, ale na druhou stranu se prodává o mnoho levněji. Další výhodou je vhodnost tohoto materiálu pro lidi postižené alergiemi. 

Pytlovina: Pytlovina patři nyní k nejoblíběnějším materiálům používaným k výrobě sedacích souprav. Díky své pevnosti, barevné stálosti a trvanlivosti si ji oblíbily zákazníci na rohové sedačky i sestavy. Pytlovina Nevada patří k nejtrvanlivějším potahům, kdy tento potah běžně vydrží více než 10 let v barevné stálosti a nemění svůj tvar, nežmolkovatí. V našich kamenných prodejnách je tento potah neprodávanější, což svědčí o jeho kvalitách. Tento potah doporučujeme! 
Složení tohoto potahu je následující: 
64,8% PES 
35,2% AC 

Režná látka: Režná látka je podobným typem potahu jako pytlovina, s rozdílem, že se Ekvádor je jemnější potah. Potah Ekvádor byl vyvinut s cílem zachovat stejné vlastnosti jako potahy pytlovina - tzn. pevnost, barevná stálost a trvanlivost. Ekvádor má jemnou plochu, která se Vám určitě bude zamlouvat pro pohodlné relaxování na sedačce. 

Žinilka: Jemný žinilkový potah, který má v sobě vetkaný vlas ze 100% bavlny. Potah doporučujeme pro všechny, kdo hledá především absolutní pohodlí při sezení/ležení na sedací soupravě. Zákazníci si tento potah oblíbily především pro své pohodlí ve všech ročních obdobích, kdy v zímě potah pocitově hřeje a v létě se na něm člověk nepotí. 

Alcantara: Jedná se o jemně broušený semiš, který vyniká svou snadnou údržbou a dlouhou životností. Tento potahový materiál zanechává na povrchu efektní stopy podle toho, jakým směrem se položí krátký vlas. SLOŽENÍ: 90% Polyester, 10% Bavlna. 

Suedine: Velmi jemná látka se sametově hladkým a přirozeným povrchem se skládá z jemných umělých vláken. Je to potah velmi odolný proti zmačkání a má velmi dobrou prodyšnost. SLOŽENÍ: 100% PES  

Kontakty
HELCEL Nábytek s. r. o.
Topolová 770
735 42 Horní Těrlicko
Na vaše dotazy odpovídáme a objednávky vyřizujeme v době: Pondělí - Pátek 7:00 - 17:00 h.
KAMENNÉ PRODEJNY
HELCEL Nábytek nabízí snadný a bezpečný nákup
  • Nabídka 90ti tisíc originálních produktů za TOP ceny
  • Okamžitá expedice nábytku z našeho distribučního centra
  • Tradice od roku 1991 (1,3 milionů spokojených zákazníků v CZ a SK)
  • Zázemí kamenných prodejen
  • Zajistíme dovoz, výnos i montáž nábytku
Odkaz na produkt konkurence:
Přihlašovací formulář
Zapomenuté hesloNová registrace
Můj účet