Akce - doprava ZDARMA na vše!

Jak vybrat ložnici?

 
Ložnice je v bytě velmi důležitou místností, jelikož v ní trávíme asi třetinu života. Musíme dbát na to, aby ložnice působila pokud možno klidným dojeme a my tak mohli v ložnici s klidem odpočívat. Z tohot důvodu si ložnice zaslouží pečlivý výběr aby se stala oázou klidu a pohodlným nočním útočištěm.  
 

Jak vhodně uspořádat nábytek?

Běžná ložnice se skládá z postele, skříně, komody a nočních stolků. Při výběru dbejte na dostatečně velkou šatní skřín, do které umístíte všechno oblečení. Při vytváření skladby nábytku v místnosti se řiďte zásadou jednotného materiálu, účelnosti a optimálního rozmístění, abyste maximálně využili prostor a zároveň vybavení nepřekombinovali. K vhodnému využití prostoru se hodí především přizpůsobivý sektorový nábytek. U postele by nemělo být nic jiného než noční stolky po obou stranách. Dávejte si ale pozor, aby se v těchto místech nenacházelo okenní křídlo, které může narážet například na lampičku umístěnou právě na nočním stolku. Polohu postele tedy přizpůsobte umístění oken.

 

                               
(Ložnice Reval - 15 912 Kč)                                          (Ložnice Lumia - 18 745 Kč)  

 

Jaké rozměry by měla mít postel?

V ložnici nikdy nemůže chybět postel, která tvoří dominantu pokoje. Nejdůležitějšími kritérii pro zvolení ideálního lůžka jsou design a rozměry. Velikost postele by měla samozřejmě odpovídat velikosti pokoje. Pokud máte k dispozici malý prostor, dejte přednost čalouněným postelím s úložným prostorem. Délka postele pro jednu osobu by neměla překročit 200 cm na délku a 90 cm na šířku.
Při umisťování postele dbejte na to, aby byla v optimální vzdálenosti od topení a oken. Pro ideální dostupnost udržujte vzdálenost 75 cm mezi boční stěnou postele a zdí pokoje. Kromě klasických postelových rozměrů 200 x 90 se často zapomíná na výšku lůžka, která by měla dosahovat 40cm a více. Lůžko ve výšce pod 30 cm v místnosti není vhodné, protože v takto nízkém prostoru proudí studený vzduch. Naopak zase lůžko blízko u stropu nenabízí pro spánek kvalitní a dýchatelný vzduch.
 
                               
(Postel Nestor - 15 382 Kč)                                           (Postel Breta - 3 327 Kč) 
 

Jak vybírat matraci?

Spánek je nejdůležitější formou odpočinku každého člověka. Fyzické i psychické síly člověka se regenerují a tělo čerpá energii pro další den. Kvalita spánku závisí na vhodně vybrané matraci. Jak se ale orientovat v současné široké nabídce matrací? Zákazník je zahlcen informacemi z médií, orientuje se v nabídce většiny výrobců, zná technické parametry jednotlivých materiálů, ale když se má rozhodnout, kterou matraci vybrat, najednou neví.
 

1. Tvrdost matrace

Tvrdost patří mezi nejdůležitější faktory při výběru matrace. Záleží však i na individuální preferenci tuhosti podkladu. Zvyk zde mnohdy hraje důležitou roli. 

Tvrdost č. 1:

Mezi naše nejměkčí matrace řadíme především matrace latexové, některé matrace ze studené pěny a matrace z líné pěny. Tyto matrace jsou velmi elastické, ideálně se přizpůsobují tvaru těla, nevytváří protitlak, zabraňují případnému vzniku dekubitů, příznivě působí na pokožku a napomáhají k uvolnění svalů. Takto měkké matrace upřednostňují především ženy, osoby s bolestmi kloubů a starší lidé.

                              
(Matrace Hana - 3 680 Kč)                                          (Matrace Lucie - 6 288 Kč)  

Tvrdost č. 2:

Do tvrdosti číslo 2 řadíme širokou škálu matrací, a to polyuretanové, sendvičové, pružinové a především matrace ze studených a líných pěn. Z latexových matrací pouze ty, které jsou kombinovány s jiným materiálem. Tyto matrace jsou elastické, ideálně se přizpůsobují tvaru těla, nevytváří protitlak a udržují páteř v rovině. Tato tuhostní kategorie je mezi zákazníky nejvyhledávanější.

                              
(Matrace Boheme - 2 863 Kč)                                       (Matrace Tamara - 3 097 Kč)  

Tvrdost č. 3:

Do tvrdosti číslo 3 řadíme některé typy sendvičových, pružinových a profilovaných matrací, u kterých je použita tvarovaná polyuretanová pěna vyšší tuhosti, vrstva kokosového vlákna nebo studená pěna s vyšší hustotou, popř.s vyšším odporem proti stlačení. Tyto matrace upřednostňují především muži, mladší lidé, zákazníci s vysokou hmotností a obecně zákazníci, kteří požadují tvrdší spaní. 

                                 
(7-mi zónová matrace - 3 924 Kč)                                   (Matrace Comfor active - 8 024 Kč)  

Tvrdost č. 4:

Do tvrdosti číslo 4 řadíme naše nejtvrdší matrace. Jsou složené z vysoce odolné polyuretanové pěny. Vrchní vrstvu tvoří kokosové vlákno, které zajišťuje dokonalé provzdušnění. U matrace zajišťuje tvrdost vysoká objemová hmotnost studené pěny tvarované do masážních vlnek, které napomáhají udržet páteř v rovině a lépe prokrvují pokožku. Tuto tvrdost matrací upřednostňují zákazníci vyšší váhové kategorie a muži.

 

     
(Matrace Alice - 3 588 Kč)  

 

2. Hmotnost zákazníka

Při výběru matrace je třeba přihlédnout k váhové kategorii. Naše matrace jsou opatřeny štítkem s maximální doporučenou zátěží.

3. Věk zákazníka

Kvalita spánku má zásadní význam pro všechny věkové kategorie. Děti potřebují pro zdravý růst a vývoj kvalitní, spíše pevnější matraci se střední tvrdostí. U nejčastěji užívaných matrací pro děti "odrostlé postýlkám" jsou kladeny požadavky na vzdušnost, odolnost, rozumnou cenu. Z hygienického i fyziologického hlediska je lepší přistupovat k volbě jako k dočasné a s narůstajícím věkem (zhruba okolo 10 let) uvažovat o nákupu kvalitní zónové matrace, dle aktuální nabídky na trhu. U mladých lidí je zájem o tužší spaní a čím je člověk starší, měl by použít měkčí a elastičtější matraci. Ta by měla být kombinována s lamelovým roštem. Vhodnou alternativou jsou polohovatelné lamelové rošty. Senioři ocení především motorové typy. Právě pro lidi zralého věku je výběr lůžka nejnáročnější. Většina z nich má velmi specifické zdravotní obtíže a každý z těchto problémů znamená určité omezení. Doporučujeme matrace především klinicky testované. 

4. Způsob uložení matrace

Správně uložená matrace by neměla ležet na pevné desce. Nedochází tak k dobrému provětrání matrace. Lepší variantou jsou dřevěné laťkové rošty, které zaručí provzdušnění matrace. Příčky roštu by měly mít šířku okolo 5 cm a vzdálenost mezi nimi volte nejvýše 4 cm. Mnohem lepší variantou jsou rošty z předpružených lamel. Zatímco na dřevěném roštu je matrace při zatížení hodně stlačena, díky lamelovému roštu se více prohne a šetří se. Lamelový rošt napomáhá větší elastičnosti matrace a lepšímu přizpůsobení Vašemu tělu. Polohovací lamelový rošt oceníte při čtení nebo sledování televize. Unavené nohy nebo bolestivá páteř si odpočinou při nadzvednuté dolní části roštu. U motorových polohovacích roštů odpadá manipulace s roštem a matrací při každé změně nastavení. To je velká výhoda u dlouhodobě nemocných lidí, ale i zdravý člověk si rád dopřeje luxus.

                                
(Rošt optima- 2 595 Kč)                                                (Rošt modul fix - 3 999 Kč)  

10.04.2015 10:57:45
HELCEL Nábytek s. r. o.
Topolová 770
735 42 Horní Těrlicko
: Pondělí - Pátek 7:00 - 17:00 h.